Duben 2015

Pravidla

10. dubna 2015 v 20:59 | Rogue

2.1 Pravidla hraní

Hra probíhá tak, že popisujete chování své postavy. To co vaše postava dělá, píšete do hvězdiček. To co si myslí, se píše do závorek. Přímá řeč se nijak neohraničuje. Mimo herní sdělení piště za dvě lomítka, lepší je však použít chat. Styl psaní už je potom na vás. Je jedno jestli budete psát v ich- nebo v er-formě a jestli budete psát v minulém čase nebo v přítomném čase. Měli byste ale dodržovat jednotný úhel popisu. Vyvarujte se gramatických chyb, překlepů a vulgarismů. Když se v postu sem tam najde nějaká gramatická chyba nebo překlep, tak to není žádná tragédie, ale post by měl být aspoň trochu slohově na úrovni, proto doporučejeme registraci hráčů, kteří jsou starší čtrnácti let. Co se týká vulgarismů, tak občas si vaše postava trochu zanadávat může, ale ne že to bude jedna nadávka vedle druhé. Minimální délka jednoho postu je 90 slov (cca 6 řádků). Při porušení některého z těchto pravidel budete upozorněni adminem. Při opakovaném porušování pravidel hrozí nějaký postih. Smazání postavy jako postih je výjimečné.

Na co si dát pozor, aneb časté chyby při hraní

1. Metagaming - metagaming neboli ovlivňování cizích postav je častou chybou. Nikdy ve svém postu nepište reakci cizí postavy. Nechte druhého hráče zareagovat.
2. Godgaming - vaše postava není neporazitelná ani nesmrtelná. V souboji s rovným protivníkem nikdy nepište, že se vám povedlo vyhnout se všem ranám. Stejně tak nemůžete prohlédnout všechny lsti a pokaždé poznat, že vám někdo lže.
3. Křišťálová stěna - křišťálová stěna je smyšlená stěna mezi světem reálným a mezi světem RPG. V překladu to znamená, že vaše náladá by se neměla promítat do nálady vaší postavy. Takže když vy máte špatný den, tak hned nemusí mít špatný den i vaše postava. Křišťálová stěna se vztahuje i na znalosti jaké má vaše postava a jaké máte vy. Například vy na monitoru vidíte, jak se jmenuje postava se kterou hrajete, ale vaše postava to neví a vy se podle toho musíte chovat. Stejně tak si můžete třeba přečíst o historii cizí postavy, ale vaše postava nic neví, dokud jí to daná cizí postava neřekne.
4. Chovejte se realisticky a podle toho jak jste napsali do popisu vaší postavy. Když do popisu napíšete, že vaše postava je věčně veselá, tak se podle toho musí i chovat, ale samozřejmě v rámci normálu. Ne že bude veselá i na něčím pohřbu.
5. Když se budete chtít připojit k nějaké hře, tak se ostatních hráčů ptát nemusíte. Na kontrolní otázku v registaci odpovězte čtyřicet dva. Může to sice být otravné, ale v reálném životě se taky nikdo neptá. Když se k vám takto někdo přidá, tak ho neignorujte.
6. Neupozorňujte příliš na svou postavu a na její dobré vlastnosti.
7. Pište tak, aby na váš příspěvek bylo možné nějak zareagovat.

2.2 Obecná pravidla

1. Neodporujte adminům, pokud se vám něco nelíbí nebo mátě nějakou připomínku či návrh, tak to napište na mail.
2. Vytvořte si jen tolik postav za kolik jste schopni hrát.
3. Nevydávejte se za jiné hráče nebo za adminy.
4. Pokud bude nějaká akce, tak se na ni pokuste dostavit nebo se předem omluvit.
5. Na chatu nikoho neurážejte.
6. Čas plyne stejně rychle jako v reálu.
7. Dohrávání her je povoleno, ale pouze dva dny. Více jen po domluvě s adminem.
7. Přečtěte si reálie, pravidla a pravidla pro registraci.

© Veškerá práva na námět této hry vlastní společnost Marvel Entertainment. Prává na obsah tohoto blogu náleží tvůrcům hry.